ثبت و صدور گواهینامه سیستم های مدیریتی
برگزار کننده دوره های آموزشی با اعتبار بین المللی

یک ایرانی مدرس و ممیز بین‌المللی استاندارد شد

29th سپتامبر 2021 دسته: خبر مصاحبه مقاله

یک ایرانی به عنوان مدرس و ممیز بین المللی استاندارد و ممیز منتخب ماه نوامبر 2013 توسط سازمان بین المللی ثبت ممیزان گواهی‌دار انتخاب شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سازمان بین المللی ثبت ممیزان گواهی دار که مهم ترین سازمان بین المللی در زمینه آموزش و ثبت ممیزان است علی جلالی را به عنوان ممیز منتخب ماه نوامبر 2013 انتخاب کرده است.

جلالی در حال حاضر مدیر شرکت DAS انگلستان در ایران و آسیا میانه است و هم چنین به عنوان دبیر و عضو هیئت مدیره انجمن علمی استاندارد ایران و نماینده IQMS درانگلیس فعالیت دارد.

وی درباره حرفه ممیزی ازدیدگاه دیگر مشاغل گفت: ما همواره اعتبار خاصی داریم و به ما به چشم بازرس نگاه می کنند که این دیدگاه کاملا اشتباه است زیرا بازرس تنها با بلی و خیر کار خود را پیش می برد در حالی که ممیز سیستم را بررسی کرده و با پیشنهاد های خود برای سازمان ارزش افزوده ایجاد می کند.

به گفته این فعال ممیزی آشنا شدن با انواع مختلف خدمات، صنایع، محصولات، فرهنگ و حتی مردمان مختلف از نماینده مدیریت گرفته تا مدیریت ارشد، جالب ترین جنبه این شغل است.

جلالی درباره چالش هایی که به عنوان ممیز با آن روبرو است، اظهار کرد: مشتریان بیش تر به مستند سازی سیستم های مدیریتی ،به جای اجرای آن توجه می کنند که این طرز فکر کاملا اشتباه بوده و باعث ناکارامد شدن سیستم می شود. کارفرماهای با تجربه عموما پیاده سازی سیستم ISO را تأثیر گذار نمی دانند،اکثریت مردم استاندارد های مدیریتی را با استاندارد محصول اشتباه می گیرند.

وی با بیان این‌که ممیزان غیر حرفه ای و سازمان های متقلب گواهی نامه های ISO صادر می کنند که مراحل ممیزی آن طبق قوانین بین المللی اجرا نشده است افزود: عدم آموزش مناسب ممیزان، به طور مثال در یک ممیزی سیستم یک ممیز 8 عدم انطباق صادر می کند در حالی که در همان شرایط ، ممیزی دیگر هیچ عدم انطباقی صادر نمی کند.

برچسب ها:


نویسنده و عضو تحریریه das
 
Arash Dabiri


نظرات


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


پست های مشابه

دسته : خبر
امکان ردیابی گواهینامه های صادر شده با اعتبار UKAS توسط DAS انگلستان بر روی وب سایت www.ukas.com

شرکت DAS انگلستان تاکنون با ارائه Username و Password این امکان را به مشتریان خود میداد که خلاصه گزارش ممیزی شان را بر روی وب سایت www.dascertification.co.uk مشاهده نمایند، علاوه بر این خوشبختانه اخیرا این امکان فراهم شده است که مشخصات گواهینامه خود را نیز بر وب سایت www.ukas.com ملاحظه فرمایند. ضمنا مشتریان محترم توجه […]

دسته : خبر دوره ها
دوره آنلاین تشریح الزامات و ممیزی داخلی ISO 9001:2015

دوره آموزشی آنلاین “تشریح الزامات و ممیزی داخلی سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001:2015” تاریخ برگزاری: 31 مرداد لغایت 3 شهریور 1401 مدت زمان: 16 ساعت طی 4 جلسه (عصرها) شماره تماس: (داخلی 12) 02144058504 واتساپ: 09353082160

دسته : خبر
برگزاری دوره های آموزشی سر ممیزی به زبان انگلسی برای ساکنین خارج از ایران

بر اساس موافقت توسط شرکت IQMS Learning امکان برگزاری دوره های سرممیزی ثبت CQI-IRCA به زبان انگلیسی به صورت مجازی وجود دارد. لازم به ذکر است که دوره ی سرممیزی ISO 9001:2015 در سال 2021 برای ساکنین نروژ برگزار شد.